visles basisschool het Tweespan

terug naar overzicht

Dinsdag, 12 juni 2018

Vrijdag 8 Juni stond er een spannende dag op het programma bij groep 7 op OBS het Tweespan. Vismeester in spe Jerry de Jong kwam hier een heuse visles verzorgen als examenproject!

's Morgens kregen de leerlingen een geweldig boeiende uitleg met presentatie over het leven onder water en het vissen in het algemeen. Bijna ademloos hoorden de kinderen de mooie uitleg van Jerry aan. Hierna werd er in de klas geoefend hoe je een vis diende te onthaken, mocht je er een vangen. Dit bleek af en toe nog best lastig !

's Middags zijn de kinderen in het water aan de Luxemburglaan tegenover school een hengeltje uit gaan gooien.
Hierbij was voldoende begeleiding aanwezig om de helpende hand te bieden, doordat er enkele enthousiaste ouders onze vrijwilligers zijn komen helpen. Helemaal geweldig!

Het weer was om te genieten, het water zag er prima uit en alle kinderen hebben vis gevangen.
Een beter examen kon Jerry zich waarschijnlijk dan ook niet wensen.

Aan het eind van de middag keerden alle leerlingen dan ook voldaan huiswaarts met een mooie gevulde tas met informatie en een prachtige hakensteker en mocht Jerry zijn diploma in ontvangst nemen uit handen van zijn examinator Gerwin van Sprotvisserij Nederland.

Zeker een zeer geslaagde dag !
Kinderen, ouders, vrijwilligers, Jerry en Gerwin Gerlach bedankt !