Johan Kloes bezorgt zichzelf en Jan Beers 1e plaats in koppelwedstrijd

terug naar overzicht

Woensdag, 6 juni 2018

Het aantal deelnemers was slechts 14 en de grootste cracks van onze groep lieten om uiteenlopende redenen verstek gaan. Enkele koppels waren door Jan Beers ingedeeld en de overige koppels werden door loting gevormd. De koppelgenoten zaten weliswaar dicht bij elkaar, maar de stekken waren op redelijke afstand uitgezet.

Helaas komt er steeds meer riet, waardoor het bijna onmogelijk is hier met een grote groep een wedstrijd te vissen. Na het startsignaal werden al snel de eerste visjes gevangen. Alfred van Wersch kwam afscheid nemen van de groep, omdat hij door problemen met zijn ogen het wedstrijdvissen voorlopig moet staken. Hij stelde een zak lokvoer beschikbaar voor een opmerkelijke prestatie. Er stond een matig windje en het werd heel langzaam iets warmer. Iedereen zat lekker te vissen en met zijn buurman te kletsen. Zelf had ik de nodige moeite om de antenne van mijn dobber in de gaten te houden. Ook was ik af en toe wat onhandig bezig, want ik slaagde erin om 7 tuigjes stuk te maken. Mijn buurman Johan Kloes was lekker aan het vissen. Na enige tijd had hij een hele grote vis aan de lijn, maar daar was geen houden aan. Het was waarschijnlijk een karper, die gewoon wegzwom totdat hij losschoot. De haak was volledig uitgebogen. Na ruim 1,5 uur was er opeens een schooltje brasems op het lokvoer van Johan afgekomen. In zeer korte tijd wist hij minstens 5 grote brasems te vangen. Daarna was de school vertrokken. Om even na 12.00 uur klonk het eindsignaal. Na het opruimen kon het tellen en wegen beginnen. Op een enkeling na was er redelijk gevangen. Johan Kloes had bijna 10kg vis gevangen en hiermee had hij de zak lokvoer van Alfred gewonnen. Ook Andre van Pel had lekker gevist. Met een paar zware brasems en kwam hij tot 7kg. Tevens had hij de grootste vis gevangen, een brasem van 54cm.Daarna volgde de prijsuitreiking. Het koppel Johan Kloes en Jan Beers werd winnaar met 142 punten. Met een zeer geringe achterstand werden Andre van Pel en Dirk Brode tweede met 137 punten. Dat er sprake was van een spannende strijd blijkt wel uit het feit dat de laatste 3 koppels respectievelijk 28, 27 en 26 punten hadden. In totaal waren er door de 14 vissers 210 vissen en 25,3kg gevangen.